Бджілкам треба жити!

Кілька днів тому в Інстаграм з’явився акаунт Бджілки.

https://www.instagram.com/bee_nfluencer/ який миттєво набрав 162.000 підписників, мультимседійна бджілка просить “врятуй мене”

Кожного разу коли читаю, що загинув останній представник якогось виду тварин чи рослин, фіізично стає боляче, наче б’є в груди людський цинізм, зверхність, самозакоханість і прсто елементарна тупість, адже ми теж частина живого світу цієї планети. Суіцідальна і одночасно вбивча частина…
 
В світі масово гинуть бджоли, за різними даними за останні 100 років, і особливо з 2006 року їх кількість зменшилася на 35-40% Масове використання пестицидів в сільському господарстві, отрутних хімікатів, імунодефіцит, антибіотики, вирубка лісів, паразити, зміна клімату, електромагнітні випромінення – це далеко не повний перелік того, що вбиває тих, без кого не жити нам… Бджіл годують кукурузним сиропом, кукурудзу обробляють неонікотиноідами, а цей пестицид смертельний для бджіл в будь-якій концентрації, суперечки вчених про шкідливість хімікатів тривають, а бджоли гинуть…
Компанія Monsanto  з США – найбільший виробник пестицидів начебто займається проблемою зникнення бджіл, але американські фермери поширюють зовсім іншу інформацію, про розробку компанією власних робобджіл, які будуть виконувати майже ті самі функції, що і “справжні”, але якою ціною в усіх смислах цього слова це буде зроблено?
В разі  зникнення живих бджілок відсутність мегакорисного для нас меду буде меншою з проблем. Не буде бджіл – не буде наприклад кавунів, винограду, кави, горіхів, динь, яблук, не буде гречишних культур, ягід, не буде тисяч видів квітів, тої ж люцерни, яку їдять корови та кози, відповідно будуть вимирати ці тварини, не буде молока і далі і далі і далі….
Є гарний мультик  Би Муви: Медовый заговор / Bee Movie (2007) частково важливість бджілок і взаємозв’язок між живими істотами планети покана там, раджу до перегляду разом з дітьми.
 
Ех… Якби Україною керували люди з краплиною мозку хоча б, а точніше хоч  з мінімальною зацікавленістю в розвитку країни і її майбутньому, то згадали б, що більшістьь хімікатів використовується в тих країнах, де слабка земля і нічого не росте,  а в Україні, на цій благословеній землі росте все. Ми б перші мали максимально відмовитися від використання пестицидів в сільському господарстві  і бути провідною державою в Європі по натуральним чистим продуктам. Але ця тендеція не цікавить тих, хто націлений на миттєвий результат і швидке збагачення, а завтра.. Завтра і бджола здохни і трава не рости.
 
Альберт Енштейн вважав, що в разі вимирання бджіл, людство без них протримається 4 роки. Чотири чи сорок, вже не суттєво, якщо не змінимося сьогодні, нас не буде завтра, але зі ста людей, що побачать цей пост прочитають до кінця може 10-15, дієво відреагують 1-2…
Глас вопиющего в пустьіне, де кожнй зайнятий виключно собою і сьогодні.
Але чи буде у нас завтра..?
#beenfluencer #savethebees #beesofinstagram #buzzforbees #beekeeping

Сакури в Дніпрі

як цвіте сакура

Сакура – вона ж японська вишня – відомий символ Японії. В японській культурі сакура символізує швидкоплинність життя. Дивлячись на красу її квітів і короткий час цвітіння японці розуміє, що все минає.  Одночасно, оскільки рожевий колір в Японії це колір весни ті юності, існує свято Ханамі, яке, звісно повір’ям, подовжує життя до 100 років.  Від японського Хана (квітка) і Мі- дивитися – спостерігання за розквітом  сакури є окремою високою філософією в житті японців, що втім, не заважає їм використовувати квіточки сакури для  виноробства, додоавання до рису або використання як спеції. Адже все що дає природа, використовується і для душі і для тіла.
Продовжити читання “Сакури в Дніпрі”

Драгсхольм Замок

Замок Драгсхольм один з найстрашніших замків за туристичними довідниками

Замок Драгсхольм, Данія

Тараканівський форт (Дубнівська фортеця)

Тараканівську фортецю, розташовану неподалек від села Тараканів і міста Дубно (Дубенський район Рівненська область) прийнято вважати однією з найзагадковіших історичних будівель України.

Продовжити читання “Тараканівський форт (Дубнівська фортеця)”

Бердичівський замок

Бердичівсьткий замок - замок босих кармелітів

Головна і найвідоміша пам’ятка Бердичева – Бердичівський замок. Януш Тишкевич розпочав побудову замку наприкінці 16 ст. 1630 року — і подарував його католицькому ордену босих кармелітів.

Продовжити читання “Бердичівський замок”

Бережанський замок (замок Синявських)

Бережанський замок побудований в стилі ренесанс було закладено  1534 року як оборонну споруду.  За 20 років замок, іменований Східним Вавелем мав зовнішню частина з чотирма бастіонами, до оборонних мурів (ширина яких з південно-західного боку сягала 6 м) прилягали дво-триповерхові житлові будівлі. Інтре’єр кімнат був оздоблений живописом, драпіруванням, золотом, сріблом; тут розміщувалися картинна галерея та бібліотека.

Продовжити читання “Бережанський замок (замок Синявських)”