Бджілкам треба жити!

Кілька днів тому в Інстаграм з’явився акаунт Бджілки.

https://www.instagram.com/bee_nfluencer/ який миттєво набрав 162.000 підписників, мультимседійна бджілка просить “врятуй мене”

Кожного разу коли читаю, що загинув останній представник якогось виду тварин чи рослин, фіізично стає боляче, наче б’є в груди людський цинізм, зверхність, самозакоханість і прсто елементарна тупість, адже ми теж частина живого світу цієї планети. Суіцідальна і одночасно вбивча частина…
 
В світі масово гинуть бджоли, за різними даними за останні 100 років, і особливо з 2006 року їх кількість зменшилася на 35-40% Масове використання пестицидів в сільському господарстві, отрутних хімікатів, імунодефіцит, антибіотики, вирубка лісів, паразити, зміна клімату, електромагнітні випромінення – це далеко не повний перелік того, що вбиває тих, без кого не жити нам… Бджіл годують кукурузним сиропом, кукурудзу обробляють неонікотиноідами, а цей пестицид смертельний для бджіл в будь-якій концентрації, суперечки вчених про шкідливість хімікатів тривають, а бджоли гинуть…
Компанія Monsanto  з США – найбільший виробник пестицидів начебто займається проблемою зникнення бджіл, але американські фермери поширюють зовсім іншу інформацію, про розробку компанією власних робобджіл, які будуть виконувати майже ті самі функції, що і “справжні”, але якою ціною в усіх смислах цього слова це буде зроблено?
В разі  зникнення живих бджілок відсутність мегакорисного для нас меду буде меншою з проблем. Не буде бджіл – не буде наприклад кавунів, винограду, кави, горіхів, динь, яблук, не буде гречишних культур, ягід, не буде тисяч видів квітів, тої ж люцерни, яку їдять корови та кози, відповідно будуть вимирати ці тварини, не буде молока і далі і далі і далі….
Є гарний мультик  Би Муви: Медовый заговор / Bee Movie (2007) частково важливість бджілок і взаємозв’язок між живими істотами планети покана там, раджу до перегляду разом з дітьми.
 
Ех… Якби Україною керували люди з краплиною мозку хоча б, а точніше хоч  з мінімальною зацікавленістю в розвитку країни і її майбутньому, то згадали б, що більшістьь хімікатів використовується в тих країнах, де слабка земля і нічого не росте,  а в Україні, на цій благословеній землі росте все. Ми б перші мали максимально відмовитися від використання пестицидів в сільському господарстві  і бути провідною державою в Європі по натуральним чистим продуктам. Але ця тендеція не цікавить тих, хто націлений на миттєвий результат і швидке збагачення, а завтра.. Завтра і бджола здохни і трава не рости.
 
Альберт Енштейн вважав, що в разі вимирання бджіл, людство без них протримається 4 роки. Чотири чи сорок, вже не суттєво, якщо не змінимося сьогодні, нас не буде завтра, але зі ста людей, що побачать цей пост прочитають до кінця може 10-15, дієво відреагують 1-2…
Глас вопиющего в пустьіне, де кожнй зайнятий виключно собою і сьогодні.
Але чи буде у нас завтра..?
#beenfluencer #savethebees #beesofinstagram #buzzforbees #beekeeping

Чернівці, кілька кроків по вул. Головній

Одна з тисячі відповідей на питання чому ми обрали для життя саме #Чернівці
Архітектура.
Знайомі німці кажуть що Чернівці сходи на Дрезден, тільки обшарпаний. Австрійці бачать Відень (взагалі не дивує), італійці знайшли натяк на старі райони Неаполя… Але Чернівці не схожі на інші міста України не тільки багатою архітектурною спадщиною, але і неповторним 3D форматом – з горки на гору, різнорівнева перспектива міста пряничних будинків вражає, коли бачиш їх вперше, і шокує, коли роздивляєшся облущені фасади, назавжди забиті унікальні дерев’яні двері, розбиту ліпнину…
В чому біда Чернівців? В мешканцях.
Якби місцеві любили своє місто як ті ж львівяне, Чернівці могли б посперечатися зі Львовом, хто крутіше в рейтингу туристичних перлин України, але оце зневажливе в питаннях “тю, а що ви тут цікавого знайшли, нічого особливого тут немає” – бісить, дратує, вибішує до нестями.
Чернівці – казкове місто. Тут нема чого робити фанатам сучасної урбаністики, скла, пластика, бетону, просторів з розмахом, гучних звуків великих міст. Чернівці інші.

Це простір для фантазій, уяви, мрій, це місто для тих, хто в жовто- червоному осінньому листочку на старій бруківці здатний побачити тіні минулого і почути історію сторічної давнини, як тут хтось йшов колись, чим жив і що думав..

Це фото з телефона (вулиця Головна, точніше метрів 200 з всієї вулиці), на ходу
Вул. Головна Чернівці Україна
Вулиця Головна м. Чернівці Україна

 

Біля Міської ратуші вул. Головна м. Чернівці Україна

І такі да, Чернівці особливі.

#чомучернівці #чернівцітуристичні #чернівціособливі

Сакури в Дніпрі

як цвіте сакура

Сакура – вона ж японська вишня – відомий символ Японії. В японській культурі сакура символізує швидкоплинність життя. Дивлячись на красу її квітів і короткий час цвітіння японці розуміє, що все минає.  Одночасно, оскільки рожевий колір в Японії це колір весни ті юності, існує свято Ханамі, яке, звісно повір’ям, подовжує життя до 100 років.  Від японського Хана (квітка) і Мі- дивитися – спостерігання за розквітом  сакури є окремою високою філософією в житті японців, що втім, не заважає їм використовувати квіточки сакури для  виноробства, додоавання до рису або використання як спеції. Адже все що дає природа, використовується і для душі і для тіла.
Продовжити читання “Сакури в Дніпрі”

Драгсхольм Замок

Замок Драгсхольм один з найстрашніших замків за туристичними довідниками

Замок Драгсхольм, Данія

Тараканівський форт (Дубнівська фортеця)

Тараканівську фортецю, розташовану неподалек від села Тараканів і міста Дубно (Дубенський район Рівненська область) прийнято вважати однією з найзагадковіших історичних будівель України.

Продовжити читання “Тараканівський форт (Дубнівська фортеця)”

Бердичівський замок

Бердичівсьткий замок - замок босих кармелітів

Головна і найвідоміша пам’ятка Бердичева – Бердичівський замок. Януш Тишкевич розпочав побудову замку наприкінці 16 ст. 1630 року — і подарував його католицькому ордену босих кармелітів.

Продовжити читання “Бердичівський замок”