Бджілкам треба жити!

Кілька днів тому в Інстаграм з’явився акаунт Бджілки.

https://www.instagram.com/bee_nfluencer/ який миттєво набрав 162.000 підписників, мультимседійна бджілка просить “врятуй мене”

Кожного разу коли читаю, що загинув останній представник якогось виду тварин чи рослин, фіізично стає боляче, наче б’є в груди людський цинізм, зверхність, самозакоханість і прсто елементарна тупість, адже ми теж частина живого світу цієї планети. Суіцідальна і одночасно вбивча частина…
 
В світі масово гинуть бджоли, за різними даними за останні 100 років, і особливо з 2006 року їх кількість зменшилася на 35-40% Масове використання пестицидів в сільському господарстві, отрутних хімікатів, імунодефіцит, антибіотики, вирубка лісів, паразити, зміна клімату, електромагнітні випромінення – це далеко не повний перелік того, що вбиває тих, без кого не жити нам… Бджіл годують кукурузним сиропом, кукурудзу обробляють неонікотиноідами, а цей пестицид смертельний для бджіл в будь-якій концентрації, суперечки вчених про шкідливість хімікатів тривають, а бджоли гинуть…
Компанія Monsanto  з США – найбільший виробник пестицидів начебто займається проблемою зникнення бджіл, але американські фермери поширюють зовсім іншу інформацію, про розробку компанією власних робобджіл, які будуть виконувати майже ті самі функції, що і “справжні”, але якою ціною в усіх смислах цього слова це буде зроблено?
В разі  зникнення живих бджілок відсутність мегакорисного для нас меду буде меншою з проблем. Не буде бджіл – не буде наприклад кавунів, винограду, кави, горіхів, динь, яблук, не буде гречишних культур, ягід, не буде тисяч видів квітів, тої ж люцерни, яку їдять корови та кози, відповідно будуть вимирати ці тварини, не буде молока і далі і далі і далі….
Є гарний мультик  Би Муви: Медовый заговор / Bee Movie (2007) частково важливість бджілок і взаємозв’язок між живими істотами планети покана там, раджу до перегляду разом з дітьми.
 
Ех… Якби Україною керували люди з краплиною мозку хоча б, а точніше хоч  з мінімальною зацікавленістю в розвитку країни і її майбутньому, то згадали б, що більшістьь хімікатів використовується в тих країнах, де слабка земля і нічого не росте,  а в Україні, на цій благословеній землі росте все. Ми б перші мали максимально відмовитися від використання пестицидів в сільському господарстві  і бути провідною державою в Європі по натуральним чистим продуктам. Але ця тендеція не цікавить тих, хто націлений на миттєвий результат і швидке збагачення, а завтра.. Завтра і бджола здохни і трава не рости.
 
Альберт Енштейн вважав, що в разі вимирання бджіл, людство без них протримається 4 роки. Чотири чи сорок, вже не суттєво, якщо не змінимося сьогодні, нас не буде завтра, але зі ста людей, що побачать цей пост прочитають до кінця може 10-15, дієво відреагують 1-2…
Глас вопиющего в пустьіне, де кожнй зайнятий виключно собою і сьогодні.
Але чи буде у нас завтра..?
#beenfluencer #savethebees #beesofinstagram #buzzforbees #beekeeping

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *